Santorcaz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santorcaz
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Santorcaz is located in Spanjë
Santorcaz
Santorcaz

Koordinatat: 40°28′29″V 3°13′48″P / 40.47472°V 3.23000°P / 40.47472; -3.23000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku
Kryetari i Bashkisë Raúl Caraballo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.14 km2
Lartësia 878 m (m.n.d.)
Popullsia 822 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Cuenca del Henares
Vendasit Torcuatos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28818
Koordinatat 40° 28′ 29″ Veri

3° 13′ 48″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-cobena.org


Santorcaz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid, në Madrid. Santorcaz ka 822 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.14 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]