Sapogne-et-Feuchères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sapogne-et-Feuchères
Komunë
noform
Pamje nga Sapogne-et-Feuchères
Vendndodhja
Sapogne-et-Feuchères is located in Franca
Sapogne-et-Feuchères
Sapogne-et-Feuchères
49°39′36″V 4°47′44″L / 49.66°V 4.7955555555556°L / 49.66; 4.7955555555556Koordinatat: 49°39′36″V 4°47′44″L / 49.66°V 4.7955555555556°L / 49.66; 4.7955555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.71 km2
Popullsia 524 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08160
INSEE 08400


Sapogne-et-Feuchères është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sapogne-et-Feuchères ka një popullsi prej 524 banorë dhe sipërfaqe 10.71 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sapogne-et-Feuchères – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale