Sarah Blaffer Hrdy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sarah Hrdy është antropologe dhe primatologe amerikane, e cila ka bërë shumë kontribute në psikologjinë evolucionare dhe sociolbiologji. Ajo është zgjedhur si një nga 21 "Leaders in Animal Behavior".

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.