Sarnia (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sarnia (kthjellim).


Sarnia
—  qytet (city)  —
Pamje nga Sarnia (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Lambton
Kryebashkiaku Mike Bradley
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°59′V 82°22′P / 42.983°V 82.367°P / 42.983; -82.367 (Sarnia)Koordinatat: 42°59′V 82°22′P / 42.983°V 82.367°P / 42.983; -82.367 (Sarnia)
Lartësia 191 m (m.n.d)
Sipërfaqja 164,63 km2
Popullsia 71.419 banorë 2006
Dendësia 433,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar N7S, N7T
Vendndodhja
Sarnia is located in Kanadaja
Sarnia
Sarnia
www.sarnia.ca

Sarnia është një qytet (city) në Provincën Ontario, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 164.63 km² dhe popullsi 71419 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sarnia – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario