Satillieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Satillieu
Komunë
noform
Pamje nga Satillieu
Stema_figura
Vendndodhja
Satillieu is located in Franca
Satillieu
Satillieu
45°09′01″V 4°36′51″L / 45.150277777778°V 4.6141666666667°L / 45.150277777778; 4.6141666666667Koordinatat: 45°09′01″V 4°36′51″L / 45.150277777778°V 4.6141666666667°L / 45.150277777778; 4.6141666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.82 km2
Popullsia 1603 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07290
INSEE 07309


Satillieu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Satillieu ka një popullsi prej 1603 banorë dhe sipërfaqe 32.82 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Satillieu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale