Savas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Savas
Komunë
noform
Pamje nga Savas
Vendndodhja
Savas is located in Franca
Savas
Savas
45°17′48″V 4°41′32″L / 45.296666666667°V 4.6922222222222°L / 45.296666666667; 4.6922222222222Koordinatat: 45°17′48″V 4°41′32″L / 45.296666666667°V 4.6922222222222°L / 45.296666666667; 4.6922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.44 km2
Popullsia 889 banorë
Dendësia 71 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07430
INSEE 07310


Savas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Savas ka një popullsi prej 889 banorë dhe sipërfaqe 12.44 km², me një dendësi prej 71 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Savas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale