Sazeret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sazeret
Komunë
noform
Pamje nga Sazeret
Vendndodhja
Sazeret is located in Franca
Sazeret
Sazeret
46°20′22″V 2°57′21″L / 46.339444444444°V 2.9558333333333°L / 46.339444444444; 2.9558333333333Koordinatat: 46°20′22″V 2°57′21″L / 46.339444444444°V 2.9558333333333°L / 46.339444444444; 2.9558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.94 km2
Popullsia 165 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03390
INSEE 03270


Sazeret është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sazeret ka një popullsi prej 165 banorë dhe sipërfaqe 17.94 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sazeret – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale