Schlieren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Shliren
Vendndodhja
[[Figura:|280px|Qendra e qytetit]]
Statistika
Popullsia
-dendësia
13.278 ( 31 dhjetor 2006) banorë
/km² banorë/km²
Sipërfaqja 6.38km² km²
Administrata
Shteti Zvicër
Qarku Kanton Zürich
Adresa e kuvendit
Kodi postal
Prefiksi telefonik
Faqe zyrtare {{{faqezyrtareekuvendit}}}
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse

Shlireni është qytet në Zvicër.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Arsimi dhe kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Sporti[redakto | redakto tekstin burimor]

Ngjarjet[redakto | redakto tekstin burimor]

Transporti[redakto | redakto tekstin burimor]

Turizmi[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]