Secuieni (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Secuieni
Komunë
Vendndodhja
Secuieni is located in Rumania
Secuieni
Secuieni

Koordinatat: 46°39′V 27°5′L / 46.650°V 27.083°L / 46.650; 27.083

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.97 [1] km2
Popullsia 213222 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Berbiceni, Chiticeni, Fundeni, Glodişoarele, Secuieni, Văleni

Secuieni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 213222 banorësh dhe sipërfaqe 93.97 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Berbiceni, Chiticeni, Fundeni, Glodişoarele, Secuieni, Văleni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)