Sefirin Kızı

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sefirin Kızı
Zhanri Dramë
Shkruar nga Ayşe Ferda Eryılmaz
Sedef Nehir Erdem
Regjisori Emre Kabakuşak
Shteti Turqia
Gjuhë(t) Turqisht
Sezone 2
Episode 52
Prodhimi
Producent(ët) Onur Güvenatam
Vendndodhje(t) Muğla, Mali i Zi
Kohëzgjatja 120 minuta
Transmetimi
Programi origjinal Show TV
Formata e figurës 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formata e audios Stereo
Transmetimi i parë 16 dhjetor 2019 – 11 maj 2021

Sefirin Kızı (shqip: Vajza e ambasadorit) është një serial dramatike turke, pjesa e parë e së cilës doli në treg më 14 dhjetor 2019, me regji të Emre Kabakuşak dhe skenar nga Ayşe Ferda Eryılmaz dhe Sedef Nehir Erdem.

Përmbledhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sanxhar, djali i një kalorësi gariban, dashurohet nga Nare, vajza e një ambasadori që erdhi në Bodrum kur ishte fëmijë, këta dy fëmijë të kundërt e duan shumë njëri-tjetrin dhe luftojnë për dashurinë e tyre për vite me rradhë, në fund vajza shpëton nga djali, por në në natë Nare zhduket papritur, askush nuk do ta shohë atë përsëri.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktorët Personazhi Epizodet
Engin Akyürek Sanxhar Efeollu 1-52
Tuba Büyüküstün Mavi Efeollu 37-52
Erdal Küçükkömürcü Guven Çelebi 1-52
Doğukan Polat Jahja Efeollu 1-52
Hivda Zizan Alp Elvan Efeollu 1-52
Gonca Cilasun Halise Efeollu 1-52
Cemre Öktem Zehra Efeollu 1-52
Edip Tepeli Omer Kavruk 1-52
Beren Gençalp Melek Efeollu 1-52
İlayda Ildır Dudu 3-52
Şafak Başkaya Sedat 42-52

Personazhet e mbaruar[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktorêt Personazhi Epizodet
Ferit Aktuğ Bora 39-49
Esra Kızıldoğan Myge Ishikli 1-52
Özlem Çakar Yalçınkaya Refika Ishikli 1-41
Bülent Şakrak Kahraman Boz 12-40
Gözde Çığacı Xhejlan 17-40
Uraz Kaygılaroğlu Gediz Ishikli 1-37
Neslihan Atagül Nare Çelebi 1-36
Zerrin Sümer Feride Efeollu 26-36
Nilüfer Kılıçarslan Atike Jëllmaz 1-35
Tülin Yazkan Menekshe Jëllmaz 1-35
Duygu Karaca Eshe 1-34
Deniz Işın Dr. Sahra Jalçın 27-34
Furkan Aksoy Lokman 7-29
Erhan Alpay Akin Bajdar 1-26

Prodhimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seriali televiziv xhirohet në Muğla dhe Mal të Zi.[1][2]

Transmetimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodet Viti i sezonit Kanali
Sezoni i parë E hënë 20:00 16 dhjetor 2019 22 qershor 2020 17 2019-2020 Star TV
Sezoni i dytë E hënë 20:00 7 shtator 2020 11 maj 2021 35 2020-2021 Star TV

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sefirin Kızı'ndan ilk set kareleri" (në turqisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 15 nëntor 2019. Marrë më 15 nëntor 2019.
  2. ^ "Sefirin Kızı Montenegro'da" (në turqisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 15 nëntor 2019. Marrë më 15 nëntor 2019.