Segbroek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Segbroek
Popullsia
 • Gjithsej59.000

Segbroek është një qytezë në Hagë, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 59000 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Segbroek – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website