Seiichiro Maki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seiichiro Maki
Seiichiro Maki 3571.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëSeiichiro Maki
Data e lindjes (1980-08-07) 7 Gusht, 1980 (41 vjeç)
Vendi i lindjesUki, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualRoasso Kumamoto
Numri36
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2010JEF United Chiba
2010Amkar Perm
2011Shenzhen Ruby
2011–2013Tokyo Verdy
2014–Roasso Kumamoto
Ekipi kombëtar
2005–2009Japonia38(8)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Seiichiro Maki (lindur më 7 gusht 1980) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 38 ndeshje dhe ka shënuar 8 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2005 3 0
2006 14 3
2007 9 4
2008 9 1
2009 3 0
Gjithsej 38 8

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]