Seiyū

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Seiyu)
Jump to navigation Jump to search

Seiyū, seiyuu apo seiyu (jap. 声優) janë dubluesë japonez. Seiyū punojnë në filma, radio, televizion dhe anime.

Seiyū[redakto | përpunoni burim]