Sekirca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Sekirca
Fshat
noform
Vendndodhja
Sekirca is located in Republika e Maqedonisë
Sekirca
Sekirca
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 611 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7505
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 28′ 48″ Veri

21° 24′ 45″ Lindje

Popullsia 302 banorë (2002)