Seldovia, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seldovia, Alaska
Anglisht : Seldovia
qytet
noform
Seldovia, Alaska
Vendndodhja
Seldovia, Alaska is located in SHBA Alaska
Seldovia, Alaska
Seldovia, Alaska

Koordinatat: 59°26′20″V 151°42′45″P / 59.43889°V 151.71250°P / 59.43889; -151.71250

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Kenai Peninsula
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.5 km2
 •  tokësore 1 km2
 •  ujore 0.5 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 255 banorë (2010)
Dendësia 258.1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi May 7, 1945[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99663
Prefiksi 907
Koordinatat 59° 26′ 20″ Veri

151° 42′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare Seldovia. Alaska

Seldovia, Alaska (Seldovia) është një qytet në qarkun Kenai Peninsulashtetit federal Alaska, SHBA. Në Seldovia, Alaska jetojnë 255 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 258.1 banor/km2 (668.6 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.5 km2 (0.6 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 16 m (52 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Seldovia, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale