Jump to content

Semih Erden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Semih Erden lindi më 4 korrik 1986 në Stamboll, është basketbollist profesionist turk. Luan në poziten e qendrës, momentalisht është anëtar i KB Fenerbahçe Ülkera.

Kariera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Erdeni kerierën e filloi në vitin 2003. në kluubin turk Darüşşafak. Për këtë klub ka luajtur vtëm nji ndeshje, pjesën tjetër të sezones e kaloi në repartin e të rinjëve në klub. Në sezoneën tjetër kalon në Partizan të Beogradit. Në Ligën e Adriatikut për ndeshje mesatarisht shënoi nga 4.6 poena dhe me 3.2 kërcime për ndeshje. Në Euroligë shënoi 3 poena për ndeshje dhe 2.3 kërcime për 12.5 minuta lojë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]