Senan, Tarragona

Coordinates: 41°28′19″N 1°5′18″W / 41.47194°N 1.08833°W / 41.47194; -1.08833
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Senan
Flamuri i Senan
Stema zyrtare e Senan
Popullsia
 • Gjithsej55
Faqja zyrtarewww.senan.cat

Senan është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Senan ka 55 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

41°28′19″N 1°5′18″W / 41.47194°N 1.08833°W / 41.47194; -1.08833