Sencelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sencelles
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Sencelles is located in Spanjë
Sencelles
Sencelles

Koordinatat: 39°38′47″V 2°53′52″L / 39.64639°V 2.89778°L / 39.64639; 2.89778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Pla de Mallorca
Kryetari i Bashkisë Joan Carles Verd Ciler
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.86 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7140
Koordinatat 39° 38′ 47″ Veri

2° 53′ 52″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajsencelles.net


Sencelles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de Mallorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Sencelles ka 3105 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.86 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]