Septmonts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Septmonts
Komunë
noform
Pamje nga Septmonts
Vendndodhja
Septmonts is located in Franca
Septmonts
Septmonts
49°20′04″V 3°21′28″L / 49.334444444444°V 3.3577777777778°L / 49.334444444444; 3.3577777777778Koordinatat: 49°20′04″V 3°21′28″L / 49.334444444444°V 3.3577777777778°L / 49.334444444444; 3.3577777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.8 km2
Popullsia 571 banorë
Dendësia 119 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02706
Faqja Zyrtare http://www.septmonts-village.fr


Septmonts është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Septmonts ka një popullsi prej 571 banorë dhe sipërfaqe 4.8 km², me një dendësi prej 119 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Septmonts – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale