Sera Kutlubey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sera Kutlubey
U lind në24 tetor 1997
ArsimiUniversitetit të Haliçit
ProfesioniAktore
Vite aktiviteti2016-prezent

Sera Kutlubey (lindur më 24 tetor 1997, Stamboll) është një aktore turke[1]

Jeta dhe karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sera Kutlubey ka lindur në vitin 1997 në Stamboll . Studimet i kreu në Departamentin e Teatrit të Universitetit të Haliçit . Eksperiencën e parë të aktrimit me serialin Kehribar e pati në vitin 2016 dhe më pas mori një rol në serialin TV Babam ve Ailesi . Ajo luajti personazhin e Seherit në serialin İsimsizler, dhe u njoh duke luajtur personazhin e Cemre Yılmaz në serialin Zalim İstanbul . Sot ajo luan personazhin e Damlës në serialin Iyilik .

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seriale
Viti Titulli Roli Shënimet Programi
2016 Kehribar Lejla e re Roli mbështetës atv
Babam ve Ailesi Hasret Kanal D
2017 İsimsizler Seher
2019-2020 Zalim İstanbul Xhemre Jëllmaz Roli kryesor
2021 Hercai Azra Roli mbështetës atv
2022-2023 İyilik Damlla Dinçer Roli kryesor FOX
2023 Adım Farah Merjan Azadi Roli mbështetës

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "SERA KUTLUBEY KİMDİR?". Fox (në turqisht). 29 prill 2022. Arkivuar nga origjinali më 29 prill 2022. Marrë më 29 prill 2022. {{cite web}}: Mospërputhje stampash kohore te |archive-date= / |archive-url=; sugjerohet 20 maj 2022 (Ndihmë!)