Serbobrani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Serbobran
Arbënesh
Fshat
Vendndodhja
Serbobran is located in Kosova
Serbobran
Serbobran
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 39″ Veri

20° 29′ 5″ Lindje

Serbobran është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbënesh.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]