Jump to content

Serhiy Skachenko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Serhiy Skachenko
Të dhënat vetjake
Emri i plotëSerhiy Skachenko
Datëlindja (1972-11-18) 18 nëntor 1972 (51 vjeç)
VendlindjaPavlodar, Bashkimi Sovjetik
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1989-1990Traktor Pavlodar
1991Metalist Kharkiv
1992-1993Torpedo Moscow
1993-1994Temp Shepetivka
1994-1995Dynamo Kyiv
1996-1997Anyang LG Cheetahs
1997Chunnam Dragons
1998-1999Torpedo Moscow
1999-2002Metz
2001Neuchâtel Xamax
2001Torpedo Moscow
2001Sanfrecce Hiroshima
2003Aarau
2003-2004Karpaty Lviv
2004-2005Turan Tovuz
Karriera ndërkombëtare
1994–2002 Ukraina17(3)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Serhiy Skachenko (lindur më 18 Nëntor 1972) është një ish-futbollist ukrainas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin ukrainas ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ukraina
Vite Ndeshje Gola
1994 4 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 4 3
1999 7 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 2 0
Gjithsej 17 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]