Serramanna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Serramanna
Qytet
noform
Pamje nga Serramanna
Vendndodhja
 Serramanna is located in Itali
 Serramanna
 Serramanna
39°25′19″V 8°55′16″L / 39.422°V 8.921°L / 39.422; 8.921Koordinatat: 39°25′19″V 8°55′16″L / 39.422°V 8.921°L / 39.422; 8.921
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83.84 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 9.178 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09038
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Serramanna (Serramànna) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 83.84 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 30 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 9.178 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]