Serrenti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Serrenti
Qytet
Vendndodhja
 Serrenti is located in Itali
 Serrenti
 Serrenti
39°29′31″V 8°58′34″L / 39.492°V 8.976°L / 39.492; 8.976Koordinatat: 39°29′31″V 8°58′34″L / 39.492°V 8.976°L / 39.492; 8.976
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.78 km2
Lartësia 114 m (m.n.d.)
Popullsia 4.854 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09027
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Serrenti (Serrènti) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 42.78 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 114 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.854 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]