Servais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Servais
Komunë
noform
Pamje nga Servais
Stema_figura
Vendndodhja
Servais is located in Franca
Servais
Servais
49°37′14″V 3°20′37″L / 49.620555555556°V 3.3436111111111°L / 49.620555555556; 3.3436111111111Koordinatat: 49°37′14″V 3°20′37″L / 49.620555555556°V 3.3436111111111°L / 49.620555555556; 3.3436111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.51 km2
Popullsia 306 banorë
Dendësia 56 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02700
INSEE 02716


Servais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Servais ka një popullsi prej 306 banorë dhe sipërfaqe 5.51 km², me një dendësi prej 56 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Servais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale