Servas, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Servas
Komunë
noform
Pamje nga Servas
Stema_figura
Vendndodhja
Servas is located in Franca
Servas
Servas
46°07′58″V 5°09′56″L / 46.132777777778°V 5.1655555555556°L / 46.132777777778; 5.1655555555556Koordinatat: 46°07′58″V 5°09′56″L / 46.132777777778°V 5.1655555555556°L / 46.132777777778; 5.1655555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.05 km2
Popullsia 1199 banorë
Dendësia 92 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01240
INSEE 01405


Servas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Servas ka një popullsi prej 1199 banorë dhe sipërfaqe 13.05 km², me një dendësi prej 92 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]