Sevrani i Madh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Albania.svg Sevrani i Madh
Noimage.png
Emri: Sevrani i Madh
Qarku: Qarku i Beratit
Rethi: Rrethi i Skraparit
Komuna: Komuna e Çepanit
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Sevrani i Madh është një fshat në Shqipëri...

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Sevran shtrihet rreze malit te Qarrishtes, rreth 650m mbi nivelin e detit. Fshati perbehet nga tre lagje me vete, Sheremetas, Kashisht dhe Bejkollare.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]