Seyssel, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seyssel
Komunë
noform
Pamje nga Seyssel
Stema_figura
Vendndodhja
Seyssel is located in Franca
Seyssel
Seyssel
45°57′32″V 5°49′52″L / 45.958888888889°V 5.8311111111111°L / 45.958888888889; 5.8311111111111Koordinatat: 45°57′32″V 5°49′52″L / 45.958888888889°V 5.8311111111111°L / 45.958888888889; 5.8311111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.4 km2
Popullsia 965 banorë
Dendësia 402 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01420
INSEE 01407


Seyssel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Seyssel ka një popullsi prej 965 banorë dhe sipërfaqe 2.4 km², me një dendësi prej 402 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]