Shërbimi i pasaportës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shërbimi i pasaportës
Qytetet në botë me Pasporo Servo pret që nga 2015

Shërbimi i pasaportës është një shërbim mikpritës për folësit esperanto . Mbahet nga Organizata Boterore e Rinise Esperanto (TEJO), e cila boton nje liste vjetore online dhe te printuar te njerezve brenda kultures se Esperanto te cilet jane te gatshem te presin falas folese te Esperanto ne rezidencen e tyre per deri 3 nete. Platforma është një ekonomi dhuratash; mirekpritesit nuk janë të lejuar të marim para per qëndrimin në shtëpite e tyre.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]