Sh.B. Logoreci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Shtëpia Botuese Logoreci e ka filluar aktivitetin e saj në vitin 1994. Ajo boton kryesisht libra.

Në vitin 2000 Logoreci ka organizuar aktivitetin 80-vjetori i lindjes së aktores së popullit Marie Logoreci, në të cilin u promovua edhe libri kushtuar jetës dhe veprimtarisë artistike të artistes. Në aktivitet morën pjesë rreth 100 personalitete të artit e kulturës shqiptare dhe u pasqyrua nga një pjesë e madhe e mediave të vendit. Vend të veçantë i kushtoi në emisionet informative edhe RTSH.

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]