Shabran (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Shabran (kthjellim)


Shabran
Şabran
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Quba-Khachmaz
Kryeqëndra Shabran
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.090 km2
Popullsia 53.000 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 48,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Shabran (Gjuha azere: Şabran) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Quba-Khachmaz në Azerbajxhan. Eshtë quajtur Davaçi (Dəvəçi) deri në vitin 2010.. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 53000 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1090 km².[1] Shabran është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)