Shigeharu Ueki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shigeharu Ueki
Të dhënat personale
Emri i plotëShigeharu Ueki
Data e lindjes (1954-09-13) 13 Shtator, 1954 (67 vjeç)
Vendi i lindjesKawasaki, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1977–1988Fujita Industries
Ekipi kombëtar
1979Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shigeharu Ueki (lindur më 13 Shtator 1954) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]