Shigeo Sugimoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shigeo Sugimoto
Të dhënat personale
Emri i plotëShigeo Sugimoto
Data e lindjesDhjetor 4, 1926(1926-12-04)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
Data e vdekjesPrill 2, 2002 (75 vjeç)
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Hankyu Railways
Ekipi kombëtar
1951-1954Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Shigeo Sugimoto (4 Dhjetor 19262 Prill 2002) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1951 2 0
1952 0 0
1953 0 0
1954 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]