Shkenca hapësinore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shkenca e hapësirës përfshin të gjitha disiplinat shkencore të cilat merren me hulumtimin e hapësirës, që studiojnë fenomenet natyrore dhe trupat fizikë që ndodhen në hapësirën e jashtme, siç është mjekësia hapësinore dhe astrobiologjia.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]