Shlivovica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shlivovicë
Lajthizë
Fshat
Vendndodhja
Shlivovicë is located in Kosova
Shlivovicë
Shlivovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 23″ Veri

20° 59′ 42″ Lindje

Shlivovicë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lajthizë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]