Shoma Doi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shoma Doi
Të dhënat personale
Emri i plotëShoma Doi
Data e lindjes (1992-05-21) 21 Maj, 1992 (27 vjeç)
Vendi i lindjesYamagata, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashima Antlers
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Kashima Antlers146(27)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shoma Doi (lindur më 21 Maj 1992) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]