Shozo Tsugitani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shozo Tsugitani
Të dhënat personale
Emri i plotëShozo Tsugitani
Data e lindjesQershor 25, 1940(1940-06-25)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
Data e vdekjesQershor 2, 1978 (37 vjeç)
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1963–1967Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1961–1965Japonia12(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shozo Tsugitani (25 Qershor 19402 Qershor 1978) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1961 2 0
1962 2 0
1963 5 4
1964 1 0
1965 2 0
Gjithsej 12 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]