Shpëtim Selmani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shpëtim Selmani shkrimtar shqiptar, u lind më 1986 në Prishtinë. Ka studiuar sociologji në Universitetin e Prishtinës, ka përfunduar studimet Master në Fakultetin e Arteve – Aktrim. Ai shkruan poezi, prozë, dramë dhe publicistikë dhe luan gjithashtu në teatër.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.