Jump to content

Kuvendi i Vlorës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë (Kuvendi))
Anëtarët e Kuvendit të Vlorës fotografuar në nëntor 1912, ose në 1 vjetorin në nëntor 1913

Kuvendi i Vlorës ishte një kuvend shqiptar i konstituuar gjatë Kongresit të Pavarësisë shqiptare në Vlorë, më 28 nëntor, 1912.

Kuvendi kombëtar

Seancat e Kuvendit të Vlorës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seanca e Kushtetutës në Kuvendin e Vlorës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seancën e mbajtur më 4 dhjetor 1912[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

kuvendi i parë kombëtar dhe rregullat e tij

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]