Shqiponja e Molukëve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Përshkrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Kjo shqiponjë është kryesisht e errët ngjyrë kafe në të zezë, me undersides paler me pendët e saj të fluturimit dhe një bisht harmonishëm. Gjatësia e saj trupit është 74-86 cm, me një hapje e krahëve të në mes të 1.7 dhe 1,9 m. Femrat janë më të mëdha se sa meshkujt. Krahët e saj janë të mbajtur nivelin e kur rrëshqitje.