Shtremët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fabula e filmit: Dy të rinj pranojnë të ndryshojnë pamjen në shkëmbim të të ardhurave monetare. Duke u kthyer kështu në njerëz me dy personalitete, në besimtarë fanatikë. [1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Suela Demiri
  • Aktorët: Ermira Hysaj, Ervin Bejleri
  • Prodhuar nga: OnFilm Production-Al
  • Financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë/ANCC

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
  2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok