Shuhei Terada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shuhei Terada
Shuhei Terada.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëShuhei Terada
Data e lindjes (1975-06-23) 23 Qershor, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesYokosuka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2010Kawasaki Frontale
Ekipi kombëtar
2008–2009Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shuhei Terada (lindur më 23 Qershor 1975) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 4 0
2009 2 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]