Shunsuke Sakuya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shunsuke Sakuya (咲野 俊介, Sakuya Shunsuke; lindi më 20 maj 1965) është aktor dhe dublues japonezë.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

1990s
2000s
2010s

OVA[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Video lojëra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Animacion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ping Pong Anime's 'Dragon' Character Previewed in TV Ad". Anime News Network. March 20, 2014. 
  2. ^ "2015 Lupin III Anime Casts Shunsuke Sakuya as British Spy". Anime News Network. September 8, 2015. 
  3. ^ "西遊記 ヒーロー・イズ・バック". fukikaeru. Marrë më December 24, 2017.