Shupkoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Shupkoc
Shpat
Fshat
Vendndodhja
Shupkoc is located in Kosova
Shupkoc
Shupkoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 587 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 10″ Veri

20° 53′ 9″ Lindje

Shupkoc është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Sylan dhe Shpat.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]