Shusaku Hirasawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shusaku Hirasawa
Të dhënat personale
Emri i plotëShusaku Hirasawa
Data e lindjes (1949-03-05) 5 Mars, 1949 (71 vjeç)
Vendi i lindjesAkita, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1967–1978Hitachi
Ekipi kombëtar
1972–1974Japonia11(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shusaku Hirasawa (lindur më 5 Mars 1949) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 11 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1972 2 0
1973 4 1
1974 5 0
Gjithsej 11 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]