Signy-Montlibert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Signy-Montlibert
Komunë
noform
Pamje nga Signy-Montlibert
Stema_figura
Vendndodhja
Signy-Montlibert is located in Franca
Signy-Montlibert
Signy-Montlibert
49°34′44″V 5°18′07″L / 49.578888888889°V 5.3019444444444°L / 49.578888888889; 5.3019444444444Koordinatat: 49°34′44″V 5°18′07″L / 49.578888888889°V 5.3019444444444°L / 49.578888888889; 5.3019444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.12 km2
Popullsia 86 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08421


Signy-Montlibert është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Signy-Montlibert ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe 6.12 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Signy-Montlibert – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale