Signy-le-Petit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Signy-le-Petit
Komunë
noform
Pamje nga Signy-le-Petit
Stema_figura
Vendndodhja
Signy-le-Petit is located in Franca
Signy-le-Petit
Signy-le-Petit
49°54′14″V 4°16′47″L / 49.903888888889°V 4.2797222222222°L / 49.903888888889; 4.2797222222222Koordinatat: 49°54′14″V 4°16′47″L / 49.903888888889°V 4.2797222222222°L / 49.903888888889; 4.2797222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.72 km2
Popullsia 1277 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08380
INSEE 08420


Signy-le-Petit është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Signy-le-Petit ka një popullsi prej 1277 banorë dhe sipërfaqe 38.72 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Signy-le-Petit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale