Siniscola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Siniscola
Qytet
noform
Pamje nga Siniscola
Vendndodhja
 Siniscola is located in Itali
 Siniscola
 Siniscola
40°34′26″V 9°41′46″L / 40.574°V 9.696°L / 40.574; 9.696Koordinatat: 40°34′26″V 9°41′46″L / 40.574°V 9.696°L / 40.574; 9.696
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 196.38 km2
Lartësia 39 m (m.n.d.)
Popullsia 11.517 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08029
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Siniscola (Thiniscòle) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 196.38 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 39 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 11.517 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]