Siqeva (Prishtinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Siqevë
Kalajë
Fshat
Vendndodhja
Siqevë is located in Kosova
Siqevë
Siqevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 874 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 12″ Veri

21° 13′ 11″ Lindje

Siqevë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kalajë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]