Sissy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sissy
Komunë
noform
Pamje nga Sissy
Vendndodhja
Sissy is located in Franca
Sissy
Sissy
49°48′13″V 3°25′47″L / 49.803611111111°V 3.4297222222222°L / 49.803611111111; 3.4297222222222Koordinatat: 49°48′13″V 3°25′47″L / 49.803611111111°V 3.4297222222222°L / 49.803611111111; 3.4297222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.76 km2
Popullsia 481 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02721


Sissy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sissy ka një popullsi prej 481 banorë dhe sipërfaqe 10.76 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sissy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale